FOTOGALERIE

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním Vaší fotky na našem webu, napište nám na rcbabice@seznam.cz název fotky (zobrazí se při najetí myši na fotku) a název adresáře/akce, ve kterém se fotka nachází a fotka bude na Vaši písemnou žádost smazána. Její smazání Vám bude oznámeno emailem. Pokud se tak nestane nejpozději do 3 týdnů od odeslání Vaší žádosti, Váš email nebyl pravděpodobně doručen, proto zašlete žádost znovu. Děkujeme za pochopení.

Herna 11. května 2017

Datum: 11.5.2017, Místo: herna RC, Popis: Tvoření maminek a dětí.

Čarodějnice 2017

Datum: 30.4.2017, Místo: na návsi před OÚ Babice

Dětský karneval 2017

Datum: 26. 2. 2017, Místo: Divadlo v Open Gate, Popis: Každoroční dětský karneval v Babicích. Programem nás provedlo Divadlo pod čepicí, nechyběly soutěže ani tanec. Na závěr byly vyhodnoceny nejlepší masky v kategoriích předškoláci, školáci a celé rodiny.

Lesopark 2017

Vážení návštěvníci lesoparku! Budeme velmi rádi za jakoukoliv informaci, která by nás dovedla k autorovi těchto vylepšení. Bude to jistě vysoce inteligentní a dobře vychovaný tvor. Děkujeme!

Tvoření 2017

Datum: 2017, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Vánoční setkání

Datum: 27. 11. 2016, Místo: náves Babice

Vázání adventních věnců

Datum: 25. 11. 2016, Místo: klubovna Babického draka

Vánoční dílničky a divadlo pro děti

Datum: 20. 11. 2016, Místo: divadlo v Open Gate

Lampionový průvod 2016

Datum: 30. 10. 2016, Místo: přes Hujaru

Drakiáda 2016

Datum: 22. 10. 2016, Místo: fotbalové hřiště Babice, Popis: Letos druhý termín a vypadalo to, že to opět nedopadne. Těsně před začátkem zase začalo pršet. Naštěstí se počasí ve finále umoudřilo a na fotbalovém hřišti se sešlo několik nadšenců. Cílem bylo dostat draky do výšky nad koruny stromů lesa, kde už byl vítr. Několika soutěžícím se to zdárně podařilo, takže bylo na co koukat. Děkujeme všem, kteří přispěli občerstvením, pro děti byl připraven čaj a pro dospělé káva na zahřátí. Na závěr jsme si opekli buřtíka, letos asi už posledního. Děkujeme všem účastníkům za krásné odpoledne a těšíme se již na další rok.

Tvoření v herně podzim 2016

Datum: podzim 2016, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Babické Lesohrátky

Datum: 03. 09. 2016, Místo: Fotbalové hřiště Babice, Popis: Dne 3. září pro vás uspořádal náš Spolek Babický drak první ročník Babických Lesohrátek. Jednalo se o zábavnou, přírodovědně naučnou stezku pro děti od 2 do 15 let. Tématem tohoto ročníku byl les a jeho okolí. Akce měla překvapivou účast 190 soutěžících. Na trase dlouhé 1,5 kilometrů jsme připravili celkem 8 stanovišť. Trasa nebyla zaměřená pouze na vědomosti, ale obsahovala i pohybové stanoviště, stanoviště hlavolamů nebo stanoviště poznávání předmětů po hmatu. Na stezce děti potkávaly pohádkové bytosti, například hejkala, ježibabu, krále, vílu a další. Za úspěšné absolvování trasy jsme soutěžící odměnili hodnotnými cenami, diplomy i občerstvením formou opékání špekáčků. V kategorii nejstarších (ve věku 10 – 15 let) se soutěžilo o vstupenky do JumpParku Praha, které nám tato společnost věnovala jako sponzorský dar. Na přilehlém fotbalovém hřišti jsme pro návštěvníky akce připravili občerstvení s hudbou, táborák a další doprovodné akce, jako malování na obličej, či 3D svět, který za podpory ELI beamlines předvedl návštěvníkům pomocí speciálních brýlí například vizualizaci projektu ELI nebo jízdu na horské dráze. Díky místnímu Astro kroužku si návštěvníci mohli vyzkoušet i pozorování Slunce. Babické Lesohrátky byly připraveny ve spolupráci s DS Tyl Říčany a za podpory sponzorů akce. Tímto bychom chtěli všem sponzorům a DS Tyl Říčany velice poděkovat. A co máme v plánu dál? Díky letošní hojné účasti a zájmu chystá náš Spolek Babický drak i pro příští rok další ročník Babických Lesohrátek. Tak přijďte! Bližší informace naleznete na facebookových stránkách Babického draka (či na www.babickydrak.cz), kde si můžete prohlédnout i fotky z našich akcí. Dozvíte se zde také o dalších plánech a aktivitách tohoto spolku.

Páteční cvičení 24.6.

Datum: 24. 6. 2016, Místo: Žernovka, Popis: Páteční cvičení dětí.

Jarní herna

Datum: 8. 6. 2016, Místo: Zahrada staré školy

Brigáda paletový domek

Datum: 21. 5. 2016, Místo: Zahrada staré školy, Popis: Úprava paletového domku - broušení, zastřešení, natírání, osazování bylinkami a další úpravy.

Sebeobrana

Datum: 11. 5. 2016, Místo: Herna RC, Popis: Sebeobrana se konala v dračím doupěti ve středu 11.5. od 17:30 pod vedením mistrině Evropy v karate a současné cvičitelky bezpečnostních složek státu Kristíny Bosákové. Teoretické základy, co dělat ve které situaci a také praktický nácvik toho nejdůležitějšího.

Páteční cvičení 13.5.

Datum: 13. 5. 2016, Místo: Tělocvična v Open Gate, Popis: Páteční cvičení dětí.

Brigáda lesopark

Datum: 7. 5. 2016, Místo: Lesopark Babice, Popis: Děkujeme všem nadšencům za pomoc na brigádě v Lesoparku. Co jsme zvládli? – podsypat štěrkem mašinku a autíčko – nainstalovat opravenou hrazdu – zkrátit velkou houpačku, aby se pohodlněji houpalo – opravit 2 dřevěné houpačky – opravit spadlou větví prasklou stříšku na tabuli stromy – speciální dík Břéťovi Ministrovi – opravit lavičku v divadle – uklidit, shrabat, zamést Na konci brigády na děti čekalo oblíbené loutkové divadlo, ještě že Vás Klárko (Sochorová), Michale (Kloube) a Honzo (Ujčíku) máme! Jsme rádi, že se z jednoroční údržbové brigády Lesoparku stala milá tradice, příští rok se zase těšíme. Celé finanční zajištění brigády bylo zajištěno obcí Babice.

Dětský karneval 2016

Datum: 24. 1. 2016, Místo: Divadlo v Open Gate, Popis: Dětský karneval v Babicích, letos poněkud dříve.

Tvoření v herně jaro 2016

Datum: jaro 2016, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Páteční cvičení leden 2016

Datum: 8. 1. 2016, Místo: Tělocvična v Open Gate, Popis: Páteční cvičení dětí.

Vánoční setkání 2015

Datum: 13.12.2015 , Místo: stará škola, Popis: Letošní vánoční setkání bylo trochu jiné oproti těm loňským. Pořadatelem byla opět obec Babice. Od 14h probíhalo tvoření pro seniory v nové klubovně Babického draka. Poté se všichni přesunuli na náves, kde od 16h začal program. Soutěž o nejlepší štrúdl, popíjení svařáku a horkého jablíčka a letošní novinkou byl živý betlém. Vánoční atmosféru doladily děti ze školky, které nám zazpívaly Vánoční koledy a manželé Vokáčovi s p. Ježem, kteří nám přišli zahrát pro dobrou náladu. Děkujeme všem, kteří se podíleli na pořádání akce.

Brigáda u staré školy

Datum: 6.12.2015 , Místo: stará škola, Popis: Tentokrát šlo o oplocenou část pozemku u budovy staré školy. Pozemek jsme vyčistili a zahrnuli hlínou, aby se prostor srovnal a následně dal na jaře oset novou trávou. Vylepšili jsme tak využitelnost a vzhled tohohle kousku Babic, kromě hostů kavárny a rodičů s malými dětmi, kteří navštěvují naše rodinné centrum, to snad ocení i všichni ostatní, kdo do této zahrady kdy zavítají třeba jen posedět pod korunami stromů.

Mikuláš 2015

Datum: 5.12.2015 od 17 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Již se stalo tradicí, že Mikuláš dorazil do divadla v Open Gate v Babicích. Letošní divadelní vystoupení opět režírovala Klára Sochorová a opět celé vystoupení se setkalo s obrovským úspěchem. Tentokráte malí čertíci za doprovodu těch starších vyrazili na pekelnou návštěvu za Mikulášem, podívat se, jak tam mají hezky uklizeno. Když slíbili s podporou všech dětí v sále, že budou dbát na hygienu a uklízet si také své hračky, Mikuláš nadělil za pomoci andílků a andělů všem hodným dětem v divadle dárečky. Nechyběla ani společná recitace básničky pro Mikuláše.

Vázání adventních věnců

Datum: 26. 11. 2015, Místo: klubovna Babického draka

Předvánoční dílnička a divadlo 2015

Datum: 22.11.2015 , Místo: Divadlo Open Gate, Popis: Od 14h se konala dílnička pro děti. Za pomoci rodičů si děti vytvořily spoustu vánoční dekorace, vánoční ozdoby a ozdobily si perníčky. Letošní novinkou bylo tvoření z papíru a sypání obrázku pískem. Na 17:30 dorazilo divadlo. Letošní představení s vánoční tematikou z počátku vyvolalo trochu pláče u malých dětí, ale nakonec se všem moc líbilo. Tímto děkujeme obci Babice za finanční příspěvek na divadlo, ZŠ Open Gate za spolupráci a všem dobrovolníkům za pomoc s organizací.

Lampionový průvod 2015

Datum: 1.11.2015, Místo: Babice, Popis: V 16:30 jsme se sešli v nové klubovně, kde jsme si vytvořili lampión. V 17:30 jsme vyrazili na cestu Babicema. Trasa vedla ulicí Ke Skále, následně „myší dírou“ do Okružní, přes Mlejnsko směr ulice Za Zrcadlem a následně zpět na náves.

Drakiáda 2015

Datum: 18. 10. 2015, Místo: fotbalové hřiště Babice, Popis: Po déletrvajících deštích nám na Drakiádu naštěstí nepršelo, ale také téměř nefoukalo. Jsme rádi, že i přesto přišlo dost nadšenců s drakem, i když jako pohon draka sloužily častěji rychlé nohy než vítr. Děkujeme za přinesené sladké, všichni jsme si pochutnali, snědlo se vše a snědlo by se i víc :-)

Noc vědců 2015

Datum: 25. 9. 2015, Místo: náves Babice, Popis: V roce 2015 proběhla již po jedenácté po celé České republice Evropská noc vědců. Letos připadla na pátek 25. září. Astronomický kroužek Babice se ve spolupráci s Amatérskou prohlídkou oblohy (sekcí České astronomické společnosti) a spolkem Babický drak pustil do pořádání programu v rámci tohoto dne i v naší malé obci.

Tvoření v herně podzim 2015

Datum: podzim 2015, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Nová herna

OD ZÁŘÍ 2015 MÁME SVOJI KLUBOVNU VE STARÉ ŠKOLE – 1. PATRO

Lesopark - brigáda 21. 6.

Datum: 21. 6. 2015, Místo: u památníku za hřištěm v Babicích, Popis: V neděli 21. 6. od 9h proběhla poslední brigáda - finální usazení tabulí a ostatních prvků, drobné dodělávky. Ve 12 hodin jsme se sešli u pohádky v lesním divadle v Babickém lesoparku v podání Kláry Sochorové a spoluúčinkujících.

Dětský karneval 2015

Datum: 15. 2. 2015, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Již po šesté jsme se sešli v neděli 15. 2. 2015 v divadle v Open Gate na tradičním dětském karnevalu. Celým odpolednem nás provázel náš známý klaun Petr, tentokrát v doprovodu druhého klauna „ kejklíře“. Nechyběla ani hudba, jak k tanci, tak poslechu. Soutěžilo se v kategoriích „0-6 let“, „7 let a více“ a „nejlépe vyšňořená rodina“. Vybrat nejhezčí masky pro porotu letos nebylo vůbec jednoduché, proto si rozhodování ulehčila výběrem masek především domácí výroby. I přes to byla konkurence obrovská. Ocenění si letos odnesly následující masky. V nejmenší kategorii Krakonoš, opravář, tygřice a Spongebob. V kategorii 7 let a více Avatarka, robot, vlkodlak a barokní slečna. Cenu za nejlépe vyšňořenou rodinu získala opět po loňském úspěchu rodina Havlových, tentokráte ve spojení s rodinou Horákových za masku „Adamsova rodina“. Na vítěze čekal dort z cukrárny Doubravčice. Všechny ostatní masky, které se neumístily v daných kategoriích, byly oceněny malou odměnou za účast a každý tak dostal i něco sladkého na zub. V průběhu karnevalu byl v předsálí divadla umístěn koutek „Buďte vidět“ v rámci projektu „Babice bezpečně“, kde ve spolupráci se zástupcem společnosti BESIP probíhala osvěta ohledně bezpečného pohybu po komunikacích. Děti si zopakovaly, jak se mají chovat na komunikacích a pro dospělé byly připraveny k vyzkoušení „opilecké brýle“. Každý úspěšný absolvent minikurzu obdržel reflexní prvek od společnosti BESIP. Na závěr karnevalu každá maska obdržela reflexní zvířátko jako přívěšek od spolku Babický drak v rámci výše uvedeného projektu realizovaného na základě udělení grantu od Nadace České pojišťovny. Děkujeme za finanční podporu obecnímu úřadu Babice, základní škole Open Gate za báječné pohoštění pro všechny zúčastněné a dobrovolníkům z řad Babického draka za organizaci. Budeme se těšit opět příští rok na viděnou!!

Tvoření v herně RC - jaro 2015

Datum: jaro 2015, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Herna BESIP

Datum: 16. 12. 2014, Místo: herna v Open Gate, Popis: V herně RC každý účastník obdržel reflexní prvek, proběhla krátká přednáška o bezpečnosti pohybu po komunikacích. V herně funguje informační koutek „Buďte vidět“ .

Vánoční setkání 2014

Datum: 14.12.2014, Místo: náves Babice, Popis: Vánoční atmosféru si opět přišlo užít spousta obyvatel obce Babice. Akci pořádá OÚ Babice ve spolupráci s Babickým drakem. Děti pověsily ozdoby na stromeček, zapálily prskavky a za doprovodu hudby (basa a kytara) si zazpívaly koledy. Připraven byl tradiční svařák pro dospělé a horké jablíčko pro děti. Soutěž o nejlepší štrůdl si i letos našla svoji vítězku. Gratulujeme. Děkujeme muzikantům a všem dobrovolníkům za pomoc s organizací a přípravami.

Cvičení rodičů s dětmi

Datum: 12.12.2014, Místo: tělocvična v Open Gate, Popis: Cvičení rodičů s dětmi v roce 2014/2015 probíhá každý pátek od 16:00 v tělocvičně v Open Gate.

Mikuláš 2014

Datum: 5.12.2014 od 17 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Po loňském úspěchu dorazil Mikuláš letos opět do divadla v Open Gate. Formou divadelního vystoupení se nám představila celá školní třída čertíků přímo z pekla. Byli jsme svědky toho, jak se čertíci učí strašit děti, jak málo dbají na hygienu, ale i toho, jaký mají respekt z Mikuláše. Ten navštívil celou třídu čertíků a za jejich pomoci a pomoci andělů nadělil všem hodným dětem v divadle dárečky. Letos se z knihy hříchů nečetlo, ale pokud se zlobivé děti nepolepší, příští rok vše bude jinak.

BESIP ve školce Dráček Babice

Datum: 3.12.2014 , Místo: MŠ Dráček Babice, Popis: Ve spolupráci se společností BESIP proběhla ve školce beseda na téma bezpečný pohyb po komunikacích. Zástupce společnosti p. Polách děti seznámil s danou problematikou zábavnou formou. Na závěr Spolek Babický drak předal školce reflexní vesty a terčíky, které byly nakoupeny z příspěvku Nadace České pojišťovny. Každé dítko ve školce obdrželo reflexní hvězdičku na zip a reflexní pásku od společnosti BESIP.

Výroba adventních věnců a vánoční dekorace

Datum: 28. 11. 2014, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Již tradičně jsme se sešly na osobitou výrobu adventních věnců, věnců na dveře či ozdobenou větvičku pro potěšení. Fantazii se meze nekladly. Zpestřením nám byla krátká beseda o bezpečnosti pohybu po komunikacích, kdy každý účastník obdržel malý reflexní prvek pro bezpečný pohyb po komunikacích.

Předvánoční dílnička a divadlo

Datum: 22.11.2014 , Místo: Divadlo Open Gate, Popis: Od 14h se konala dílnička pro děti. Za pomoci rodičů si děti vytvořily spoustu vánoční dekorace, vánoční ozdoby a ozdobily si perníčky. Po dvou hodinách tvoření dorazilo loutkové divadlo, na které se všichni moc těšili. Představení s vánoční tematikou se všem moc líbilo. Tímto děkujeme obci Babice za finanční příspěvek na divadlo, ZŠ Open Gate za spolupráci a všem dobrovolníkům za pomoc s organizací.

HERA soutěž

Datum: prosinec 2014, Popis: ÚČASTNÍME SE SOUTĚŽE S HEROU, výhrou je finanční podpora na chod rodinného centra.

Vánoční pečení s Herou

Datum: 17.11.2014, Místo: MŠ Babice, Popis: Vánoční pečení s Herou. Děkujeme paní ředitelce, za možnost využít prostor školky pro tuto velmi zdařilou akci.

Lampionový průvod 2014

Datum: 2.11.2014, Místo: Babice, Popis: Trasa vedla ulicí Ke Skále, následně „myší dírou“ do Okružní, přes Mlejnsko směr ulice Za Zrcadlem a následně zpět na náves, kde nás čekalo malé občerstvení.

Slavnostní otevření Babického lesoparku

Datum: 12.10.2014, Místo: Babický lesopark, Popis: Děkujeme všem návštěvníkům slavnostního otevření, díky dobré náladě a pohodě všech se malá slavnost při příležitosti otevření lesoparku pěkně vyvedla a snad jsme všichni odcházeli domů s pocitem příjemně stráveného dopoledne pod sluncem osvícenými korunami stromů. První speciální dík patří slečnám z Honzíkovi cesty, které pro všechny vyrobily krásné dárečky a také Markétě U. za organizaci při výrobě. Druhý speciální dík patří našemu novému loutkovému týmu v skvělém obsazení Kláry Sochorové, Honzy Ujčíka a Michala Klouba. Vaše originální Červená Karkulka byla zlatým hřebem celého dopoledne a sklidila velký zasloužený úspěch nejen u dětí, ale i dospělých. A třetí speciální dík patří určitě Lindě a Kubovi G. za zrození takového skvělého nápadu, také Zuzce J. za převzetí administrace a organizaci k tomuto projektu a ještě všem dobrovolníkům, kteří o víkendech věnovali svůj osobní čas pro dobrou věc. Tímto bychom uzavřeli první etapu lesoparku a budeme se těšit opět příští rok na viděnou u některé z dalších brigád.

Tvoření v herně RC - podzim 2014

Datum: podzim 2014, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Babický lesopark 3

Datum: 16.8.2014, Místo: u památníku za hřištěm v Babicích, Popis: Další kolo brigády v Babickém lesoparku, které proběhlo 16.8. 2014 bylo také velice úspěšné svou účastí dobrovolníků. Sice to nejdříve nevypadalo, že by se někomu chtělo, díky deštivému počasí přijít, ale to se nakonec umoudřilo a lidé začali postupně přicházet. Ještě aby ne, když byl tentokrát připraven k obědu i buřt guláš a plno dalšího občerstvení, aby práce lépe ubíhala. Vznikly tak houpačky pro děti i dospělé, dokončila se opičí dráha, doopravila se závodní dráha, připravil se divadelní koutek a základy na pákové houpačky a probíhaly další méně viditelné práce. Do lesoparku již přibyla Moudrá sova Hlídačka a úžasná závodní formule.

Babický lesopark 2

Datum: 26.7.2014, Místo: u památníku za hřištěm v Babicích, Popis: V sobotu 26.7. proběhla za hojné účasti brigádníků první část přípravy Babického lesoparku. Práce bylo více než dosti a tak se „makalo“ celý den. Byla založena motorkářská dráha se stupínky vítězů. Také několik prvků z opičí dráhy se nám podařilo sestavit.

Sportovní hry

Datum: 25.5.2014, Místo: fotbalové hřiště Babice, Popis: 1. ročník Sportovních her v Babicích.

Veselá babická náves 2014

Datum: 15.6.2014, Místo: náves Babice, Popis: Již 5. ročník této akce. Akci pořádají manželé Havloví za finančního přispění Obce Babice,2R stavební s.r.o. a MAS Říčansko, o.p.s. ve spolupráci se spolkem Babický drak a Open Gate.

Brigáda náves - hřiště

Datum: duben 2014, Místo: náves Babice, Popis: Několik dobrovolníků nám pomohlo zrealizovat rekonstrukci stávajících herních prvků na návsi, materiál plně hradila obec Babice. Všem moc děkujeme. V druhé fázi došlo také k instalaci dvou laviček.

Kurz první pomoci

Datum: 21.2.2014, Místo: kavárna v Open Gate, Popis: Školení první pomoci pro rodiče - speciálně zaměřené na poskytování první pomoci dětem, zahrnující období od narození do období konce školního věku. Součástí výcviku je i nácvik resuscitace dítěte na trenažéru (novorozence a dítěte cca 7 let).

Dětský karneval 2014

Datum: 16.2.2014 od 14 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: V neděli 16. 2. se v Babicích u Říčan konal již pátý ročník oblíbeného dětského karnevalu. Celým odpolednem nás provázel moderátor a bavič „Pan Huba“. Soutěžilo se v kategoriích „0-6 let“, „7 let a více“ a „nejlépe vyšňořená rodina“. V porotě zasedl ředitel ZŠ Open Gate p. Luka, místostarostka obce Babice p. Hušová a nová ředitelka budoucí MŠ Babice p. Šuranská. Udělit ceny nebylo jednoduché, sešlo se velké množství nádherných masek, kde většina byla domácí výroby, což přidalo karnevalu na originalitě. Mezi vítězi se tak objevily masky jako čertíci, dýně, šašek, piráti, víly, princezny, kovbojové, tygr, beruška aj. Cenu za nejlépe vyšňořenou rodinu získala rodina Havlových, kteří se převlékli za úžasné klauny a své role se zhostili natolik, že bavili společně s Panem Hubou všechny zúčastněné. Na vítěze čekal dort z cukrárny Doubravčice. Všechny ostatní masky, které se neumístily v daných kategoriích, byly oceněny malou odměnou za účast a každý tak dostal i něco sladkého na zub. Celé odpoledne se tančilo a soutěžilo, představila se nám nová ředitelka MŠ Babice a paralelně probíhaly testy pro děti z bezpečnosti silničního provozu ve spolupráci s BESIP. Děkujeme za finanční podporu obecnímu úřadu Babice, základní škole Open Gate za báječné pohoštění pro všechny zúčastněné a dobrovolníkům z řad Babického draka za organizaci. Budeme se těšit opět příští rok na viděnou!!

Mikuláš 2013

Datum: 5.12.2013 od 17 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Po loňském úspěchu dorazil Mikuláš letos opět do divadla v Open Gate. Formou divadelního vystoupení se nám představili tři čertíci. V pekle hráli karty a vymýšleli lumpárny. Obzvlášť ten nejmenší a nejzlobivější čertík nápadně připomínal chování čerta z pohádky „Princezna ze mlejna“. Naštěstí včas zasáhli poslové z nebe, dva andělé, v doprovodu Mikuláše. Nejprve se četlo z knihy hříchů a dobrých skutků, kdo zlobil, kdo se neučil nebo odmlouval a kdo byl hodný a pracovitý. Poté všechny děti společně recitovaly naučenou básničku „Mikuláši, Mikuláši“. Po básničce si všechny děti šly na pódium pro odměnu. Cestou ukáplo několik slziček, ale zřejmě byly všechny hodné a proto si čerti nikoho neodnesli. Nezbývá, než se těšit na příští rok a doufat, že Mikuláš bude stejně štědrý jako letos a děti s rodiči budou stejně spokojení v předvánočním shonu. Tímto také děkujeme všem účinkujícím a pořadatelům.

Vánoční dílna a divadlo pro děti

Datum: 30.11.2013, 14:00 h, Místo: divadlo Open Gate

Adventní věnce 2013

Datum: 29.11.2013, Místo: Hasičárna Babice

Drakiáda 2013

Datum: 20.10.2013, Místo: hřiště Babice, Popis: Přijďte s draky za draky, tak Babický drak o.s. lákal nadšence na fotbalové hřiště v neděli 20.10.2013. Teplé počasí spíše připomínalo pozdní léto a možná právě kvůli tomu se sešel velký počet rodin s dětmi. Vítr tak úplně nefoukal, takže komu se drak nevznesl za mírného vánku a potřeboval rozeběh, musel počítat s překážkovým během přes provázky. A komu drak vyletěl vzhůru, taky neměl tak úplně vyhráno, stromy blízkého lesa poskytly "hladké" přistání několika drakům. Ceny za nejvyšší dolet, nejdelší let a nejkrásnějšího domácího draka byly rozdány a nikomu se stále nechtělo domů. Každý účastník dostal malou sladkou odměnu a doufáme, že příští rok se sejdeme minimálně v takovém počtu, jako letos.

Herna 17. duben 2013

Datum: 17.4.2013, Místo: herna v Open Gate, Popis: Setkání maminek s dětmi probíhá každou středu mimo školních prázdnin v časech 9:00 - 12:00h v herně areálu školy Open Gate. Přijďte si pohrát, seznámit se, zacvičit si nebo něco vytvořit z papíru a dalších výtvarných pomůcek.

Dětský karneval 2013

Datum: 10.2.2013 od 14 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: 10.února se v divadle základní školy Open Gate v Babicích sešlo spousta masek na již tradičním čtvrtém ročníku dětského karnevalu. Nejlépe divácky hodnocené se staly masky domácí výroby. Zubní kartáček spolu se zubní pastou se zaslouženě uchopil prvního místa. Hodnocení masek probíhalo ve třech kategoriích – děti do šesti let, děti od sedmi let, nejlépe vyšňořená rodina a zvláštní cena poroty. Na stupních vítězů se tak dále ukázala malá indiánka, také celá rodina kovbojů z Babic, mladý Pohlreich z Ano šéfe, roztomilé lvíčátko, kočička, pirátská rodina a rodinka včelky Máji. Mezi další skvělé převleky patřily pavouk, chobotnice, víly, kouzelníci, kvanta princezen, nějací spidermani,… Těch masek bylo opravdu hodně a celé představení mistrně zvládl moderovat hodně vysoký kejklíř s kouzelníkem. Nechyběla ani dětská diskotéka a soutěže, kde všichni mohli získat drobné ceny. Hlavní ceny věnovala cukrárna v Doubravčicích a myslím, že se obdarovaní olizují z té dobroty dodnes. Nesmíme zapomenout na finanční podporu obecnímu úřadu Babice, základní škole Open Gate za spoluorganizaci a poskytnutí prostor, za milé ceny firmě Husqvarna Česko s.r.o. a v neposlední řadě firmě HP Susan za báječné pohoštění pro všechny zúčastněné. Děkujeme všem sponzorům a také všem rodičům s dětmi, kteří přispěli k výborné náladě mrazivého nedělního odpoledne. Všichni se už těšíme na příští ročník !!!

Vánoční setkání

Datum: 16.12.2012, Místo: před OÚ Babice, Popis: Každoroční vánoční setkání proběhlo letos 16.12. Letošní novinkou bylo od 15h pásmo vánočních koled v divadle Open Gate určeno nejen pro seniory. Vystoupení si připravili žáci ZŠ Open Gate, kterým tímto děkujeme. Od 16h začalo tradiční Vánoční setkání na návsi. Počasí nám přálo, takže dorazil hojný počet účastníků. Obec připravila pro všechny čaj, svařák a pro děti teplý jablíčkový nápoj. Soutěžilo se o nejlepší štrúdl, nechyběly prskavky, zpívání vánočních koled za doprovodu kytary a zvonění na Ježíška. Děkujeme obci Babice, která tuto akci pořádala a již se těšíme na další ročník.

Mikuláš v Babicích

Datum: 5.12.2012, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Po loňském úspěchu dorazil Mikuláš letos do divadla v Open Gate. Od páté hodiny odpolední probíhala hromadná výroba papírových andělů a děti se navíc musely naučit básničku „Náš, náš Mikuláš“. O hodinu později, ve tmě a za doprovodu záživných kouřových efektů, přišel Mikuláš, anděl a čerti. Zprvu vystrašené děti koktavě recitovaly naučenou básničku, ale pak již uklidněné vzorně čekaly, až budou povolány na pódium pro odměnu. Zřejmě byly všechny hodné a proto si čerti nikoho neodnesli. Nezbývá, než se těšit na příští rok a doufat, že Mikuláš bude stejně štědrý jako letos a děti s rodiči budou stejně spokojení v předvánočním shonu. Děkujeme moc.

Adventní věnce

Datum: 30.11.2012, Místo: Hasičárna Babice

Divadlo

Datum: 24.11.2012 , Místo: Divadlo Open Gate, Popis: Od 14h se konala dílnička pro nejmenší. Za pomoci rodičů si děti vytvořily spoustu vánočních ozdob jako řetěz na stromeček, vánoční kouli, ozdoby na sklo, zažehlené obrázky z korálků, svícen z jablka a mnoho dalšího. Po dvou hodinách tvoření konečně dorazilo loutkové divadlo, na které se všichni moc těšili. Dorazili také další diváci, takže divadlo jak se říká \"praskalo ve švech\". Představení s vánoční tematikou se všem moc líbilo. Tímto děkujeme obci Babice za divadlo a studentům školy Open Gate za otevření kavárny. Také děkujeme rodičům, kteří nám přispěli na materiál na tvoření.

Drakiáda

Datum: 21.10.2012 , Místo: hřiště Babice, Popis: I přes teplotní inverzi a absolutní bezvětří se v neděli 21.10. na hřišti v Babicích sešlo několik rodin odhodlaných pouštět draky. Po marném čekání na vítr byla místo \"drakiády\" zahájena \"bublinkiáda\". Děti foukaly bublinky s obrovským nadšením a dobrá nálada nikomu nechyběla. I přes to se našlo pár nadšenců odhodlaných draka vypustit. Rychlé nohy musely nahradit vítr :-) Všechny děti dostaly nějaké sladkosti za účast a všem děkujeme za jejich houževnatost, rychlý běh, vytrvalost a trpělivost. Už se těšíme na další ročník, tentokráte snad už s větrem.

Babický trail 1/4 maraton

Datum: 16.9.2012, Místo: fotbalové hřiště Babice, Popis: 2.ročník běžeckého maratonu pro děti i dospělé pořádaný spolkem SK Babice. Babický drak na této akci měl malý koutek s programem pro děti.

Herna od září 2012

Datum: 12.9.2012, Místo: herna v Open Gate, Popis: Setkání maminek s dětmi probíhá každou středu mimo školních prázdnin v časech 9:30 - 12:00h v herně areálu školy Open Gate. Přijďte si pohrát, seznámit se, zacvičit si nebo něco vytvořit z papíru a dalších výtvarných pomůcek. Hernu vede nově od září 2012 Martina Poláčková, která zajišťuje také program.

Karneval

Datum: 5.2.2012 od 14 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Již třetím rokem jsme v divadle základní školy Open Gate pořádali Dětský karneval nejen pro děti. Přesto, že byl veliký mráz, „…že by ani psa nevyhnali…“. Překrásné masky jako například „podzim, zebra, vodník, princezny a princátka, šmoulinky, piráti, víly, pejsek, kašpárek, klaun, kočičí princ, Večernice, indiánka, motýlci, Pipi dlouhá punčocha, dáma s deštníkem, čarodějnice a mnoho dalších“ se dostavily v hojném počtu, z čehož jsme my, jako pořadatelé, měli velikou radost. Celým odpolednem děti provázel a bavil kejklíř PET, nechyběla diskotéka pro děti, drobné odměny ze soutěží, balónky a sladkosti. Na konec karnevalu byly vyhlášeny nejhezčí masky ve třech kategoriích. Kategorii „děti do pěti let“ vyhrála Julinka v masce „stromu“, druhé bylo „princátko“ Šimon. V kategorii „děti od šesti do patnácti let“ vyhrál „šašek“ Martin, druhá byla „dáma“ Darina a „nejlépe vyšňořená rodina“ Vokáčovi z Babic se převlékla za „Bruncvíka se lvem“. Jelikož rozhodování bylo pro porotu velice těžké, přidali ke třem tradičním dvě čestná místa a zaslouženou cenu dostalo více masek. Nejlépe vyšňořená rodina byla, tak jako každé první místo, odměněna předobrým dortem z cukrárny v Doubravčicích. Děkujeme za finanční podporu obecnímu úřadu Babice, základní škole Open Gate za spoluorganizaci a poskytnutí prostor, za ceny časopisu Betynka a firmě Husqvarna Česko s.r.o. a firmě HP Susan za báječné pohoštění pro všechny zúčastněné. Budeme se těšit opět příští rok na viděnou !!

Mikulášská besídka 2011

Datum: 5.12.2011, Místo: Variant-club, Popis: Letos jsme se rozhodli uskutečnit místo obcházení domů Mikulášskou besídku pro děti v restauraci Variant-club. Také proto, abychom Mikulášovi, andělovi a čertům ušetřili běhání od domu k domu a dětem dali možnost užít si Mikuláše společně a být si vzájemnou oporou. Početná nebeská návštěva se dostavila na místo, kde vypustila čerty mezi děti, které pak nebyly k utišení. Naštěstí Mikuláš s andělem čerty srovnali a děti netrpělivě čekaly na vyzvání Mikulášem, který četl jména z knihy hříchů k převzetí balíčku sladkostí. Také pokárání a následně i pochvaly se dočkaly. Přesto, že prostory vysokým počtem účastníků byly poněkud stísněné, doufáme, že všichni spokojeně odcházeli domů. Třeba je na příští rok zavoláme do divadla v Open Gate.

Vánoční dekorace 2011

Datum: 24.11.2011, Místo: Hasičárna Babice

Duplohraní podzim 2011

Datum: 9.11.2011, Místo: herna v Open Gate, Popis: Lego Duplo - ve spolupráci s internetovým bazarem dílků a stavebnic Lego Duplo www.bazarky.cz/legoduplo.

Drakiáda

Datum: 23.10.2011, Místo: hřiště Babice, Popis: v neděli 23. 10. jsme pořádali pro místní nadšence drakiádu na hřišti. I když to po ránu vypadalo, že bude opět krásně a ani lísteček se nehnul, přeci jen si dalo počasí říct a do odpoledne se „příjemně“ zkazilo a začalo foukat. Všem, kteří se dostavili, se podařilo draky vypustit do výšek a soutěžit tak o nejvýše vypuštěného draka, nejhezčího draka a nejdéle létajícího draka. Kategorii o prvního draka zabořeného do stromu jsme neměli, ale opravdu se podařilo jednoho draka „zaparkovat“ do větví nedalekých stromů. Nakonec jsme vyhlásili v každé kategorii 3 nejlepší místa, děti dostaly drobné odměny a sladkosti. Možná jsme měli udělat i kategorii pro rodiče, ty se do pouštění pustili kolikrát s větším zápalem než děti. Tak zase za rok naviděnou.

Ostrov objevů

Datum: 21.9.2011, Místo: herna v Open Gate, Popis: Ostrov objevů je unikátní program pro děti od 1 do 3 let, jehož cílem je povzbudit děti k citovému, fyzickému a sociálnímu vývoji, procvičovat jazykové dovednosti a schopnost koncentrace za použití multismyslových podnětů.

Loučení s létem II.

Datum: 27.8.2011, Místo: Babice hřiště, Popis: Loučení s létem II. - na sobotu 27. 8. jsme pro děti a dospělé připravili celodenní program s tématem“ Hurá zpátky do školy“. Dopolední program patřil dětem, kdy děti přijel pobavit klaun Mireček a jeho pomocníci. Počasí nám moc nepřálo, takže klaun vzal děti pěkně do tance, aby jen neseděly a písničky jim k tančení pouštěl DJ. Dospělí se zapotili u vědomostní soutěže s otázkami ze školních lavic, anebo se mohli zahřát při nohejbale, kde se sešlo 5 družstev. Odpoledne pak byla pro děti nachystaná opičí dráha s názvem průlet školou, nechyběl skákací hrad a písničky. Hasiči přijeli na odpolední program, kde dětem nachystali sestřel petlahve hadicí a naučný koutek ohledně vybavení a oblečení hasiče. Nechybělo ani poučení o ohni, jak se ho vyvarovat a jak se zachovat, když už oheň vidíme. Nakonec pro děti udělali kopec ekologické pěny, ve které se mohly prohánět. Pěna měla u dětí i dospělých veliký úspěch. Na závěr byli oceněni vítězové vědomostní soutěže a nohejbalu. Děti dostávaly ceny průběžně během dne. Jelikož začalo odpoledne docela hodně pršet, nezbylo nám než akci ukončit, vše narychlo zabalit a večerní kapela Náhodná sešlost nám zahrála v místní restauraci Variant. Všem děkujeme a těšíme se na další III. ročník.

Babická veselá náves

Datum: 15.5.2011, Místo: náves Babice, Popis: Babická veselá náves

Herna 11 květen 2011

Datum: 11.5.2011, Místo: Babice, Popis: návštěva farmy v Open Gate

Pálení čarodějnic

Datum: 30.4.2011, Místo: na návsi před OÚ Babice, Popis: Oslava čarodějnic v Babicích - 30.4. se Babický drak zúčastnil pálení čarodějnic v Babicích u Říčan, pořádaného SDH Babice. Program začal v 16:00 stavěním májky, poté se pozornost upřela na malé čaroděje a čarodějky. Byla pro ně připravena spousta soutěží, ve kterých mohli vyhrát sladké a věcné odměny. Ti v maskách dostali limonádu zdarma. Hasiči vyhlásili soutěž o nejlépe sestavený papírový model, který dostali všichni účastníci k dispozici. Podrobnosti najdete na http://706rthp.webnode.cz/. Vyhodnocení soutěže proběhne na akci Loučení s létem 27.8. 2011 pořádanou Babickým drakem. Vrcholem programu pak bylo uhašení hořícího domečku za asistence hasičů. V 19 hod byla zapálena vatra a byla vyhlášena nejlepší maska malých čarodějů. Potom už začala zábava pro starší, hrála živá hudba, prodávaly se grilované a uzené dobroty a pivo. Dobrou náladu nezkazil ani večerní déšť. Věříme, že se nejen na této akci budeme spolu s hasiči opět podílet.

Duplohraní 2011

Datum: 6.4.2011, Místo: herna v Open Gate, Popis: Lego Duplo - ve spolupráci s internetovým bazarem dílků a stavebnic Lego Duplo www.bazarky.cz/legoduplo.

Středa herna 23. březen

Datum: 23.3.2011, Místo: nové prostory v Open Gate, Popis: Středeční herna 9:30-14:00.

Jarní tvoření

Datum: 17.3.2011 od 20:00 hod, Místo: Variant club, Popis: Kurz pletení věnečků z papírových ruliček. Vytvořte si tak svůj výrobek s jarní tématikou. Pletení z papírových ruliček je levnější varinta pletení z proutí. Může se uplést jakýkoliv výrobek (viz. foto), metoda je velmi jednoduchá.

Masopust

Datum: 5.3.2011 od 08:30 hod, Místo: Babice, Popis: V Babicích dlouho Masopust nebyl, obnovit tuto tradici byla tedy pro kulturní výbor zastupitelstva Babic výzva. Díky podpoře občanského sdružení Babický drak a SDH Babice jsme se v sobotu 5. 3. 2011 za chladného slunečného rána sešli na návsi před Obecním úřadem. Připraven byl harmonikář s dobrým repertoárem, nechyběla ani kobyla, medvěd, pestrobarevný masopust, ženich s nevěstou, obávaná smrtka, Turci, čertice, rázná cikánka, terorista a další. Masopust vyzval paní starostku o schválení průvodu a po deváté hodině ranní jsme se vydali na masopustní trasu od návsi směr Bezchlebí, Babičky a Mlejnsko. Na průvod jsme byli vybaveni koblihami, nechyběly boží milosti, sladkosti pro děti a další tekuté občerstvení. Kde nás přijali s radostí a otevřenými vraty, tam jsme pobyli, ženich či nevěsta vzali do kola domácí a občerstvení na posílenou jsme se nebránili. Po navrácení masopustního veselí na náves jsme znaveni setnuli strhanou kobylu a znovuvzkřísili slivovicí. Rádi bychom všem zúčastněným poděkovali za úžasné masky, podporu přihlížejících v průvodu, těm co otevřeli a vpustili naše masopustní veselí dále, všem kteří přispěli občerstvovacími zastávkami k hladkému, nasycenému a povzbuzenému průvodu masopustu a všem, kteří přispěli malými příspěvky. Doufáme, že i napřesrok bude tradice zachována v hojném počtu masek, zastávek a přihlížejících. Tak díky všem, kdo měli chuť a nebáli se do toho jít.

Dětský karneval

Datum: 6.2.2011 od 14 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Rok se s rokem sešel a byl tu již druhý ročník dětského karnevalu. Tentokráte ve spolupráci se ZŠ v Open Gate, která pro všechny zajistila občerstvení v divadle, představila se zazpíváním školní hymny a také přispěla dárky do tomboly. Nechyběl náš známý kejklíř a DJ p. Krupka, z loňska známý jako DJ Bobo, pro děti byly připravené soutěže, spousta balónků, frkaček a dárků. Vyhodnoceni byli nejlepší tanečníci, nejoriginálnější masky a nejspocenější maska. Taneční umění nám předvedly děti navštěvující kurz Tanečky pro malé šikuly, další taneční kreace předvedly děti ze ZŠ a navštívit nás také přišla paní starostka obce Babice. Děkujeme tímto všem sponzorům - HP Susan s.r.o., obec Babice, Cukrárna Doubravčice, Husqvarna Česko s.r.o a všem účastníkům za dobrovolný příspěvek do kasičky a těšíme se na setkání s Vámi na další akci.

Tanečky pro malé šikuly

Datum: 1.2.2011, Místo: tělocvična v Open Gate, Popis: Pohybové hry se zaměřením na tancování vždy v úterý 15-16h.

Středa herna - nové prostory

Datum: 19.1.2011, Místo: nové prostory v Open Gate, Popis: Středeční herna 9:30-14:00.

Vánoční setkání

Datum: 19.12.2010, Místo: před OÚ Babice, Popis: I přes velmi chladné počasí dorazilo před OÚ Babice celkem velké množství jak dětí, tak dospělých. Pro děti tu byl připraven teplý jablíčkový nápoj a čaj, pro dospělé svařák nebo grog. Ochutnali jsme první vánočky, perníčky a vyhodnocovali štrůdl, což bylo velmi těžké pro hodnotící. Sešlo se na 12 soutěžících, takže ochutnat kousek od každého bylo celkem náročné pro každého návštěvníka. Nakonec jsme vítězku odměnili lahví sektu. Nechyběly prskavky, zpívání vánočních koled za doprovodu kytary, sladké odměny pro děti a zvonění na Ježíška. Děkujeme obci Babice za finanční podporu, díky které mohla být tato akce uspořádána a již se těšíme na další ročník.

Adventní věnce

Datum: 24.11.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Na dnešním večeru se sešly maminky všech věkových kategorií. Jelikož se blíží advent, cílem bylo vyrobit dekoraci pro toto předvánoční období. Babický drak zajistil větve z jehličnanů a různé ozdoby. Spoustu dekorace si přinesly i maminky sami. Tentokráte bez lektorky, ale s chutí a tvořivostí sobě vlastní jsme si každá odnášela domů nejen adventní věnec, ale také ostatní dekoraci ke schránkám na dopisy, na dveře, ploty, do vázy apod. Na naše výtvory se můžete podívat ve fotogalerii a případně se jimi i inspirovat. Věříme, že večer byl pro každého přínosný a těšíme se na další tvořivé setkání.

Lego Duplohraní

Datum: 3.11.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Středeční hernu jsme si zpestřili Duplohraním. Děti měli možnost sestavit různé modely, pohrát si s Duplo zvířátky a výrobek nebo díl, který se jim líbil, mohli rodiče na místě zakoupit.

Halloween

Datum: 31.10.2010, Místo: restaurace Variant, Popis: V neděli 31. 10. 2010 jsme sezvali všechna strašidla na oslavu Halloweenu do Variant clubu. Schůzka byla ve tři a strašidla se začala scházet. Postupně tak dorazili různí čarodějové a čarodějky, upíři, duchové, rytíři bez hlav, pavoučí paní a další masky. Odpoledním programem všechna strašidla provázel Klaun a soutěžilo se o drobné ceny. Děti i rodiče ochutnaly připravené občerstvení – uřezané prsty, dýňová kolečka a čokoládový hřbitov. V závěru programu se vyhlásily nejhezčí masky, které byly odměněny, a nejlepší maska získala cenu k snědku – dort ve tvaru dýně. Vítěz se o cenu podělil s ostatními strašidly. V podvečer jsme program ukončili lampionovým průvodem na náměstí, kde jsme všem strašidlům popřáli pokoj v duši a ty se rozletěly do svých příbytků.

Motorkáři

Datum: 16.10.2010, Místo: restaurace Variant, Popis: V sobotu 16.10. 2010 se nás před Variantem sešlo celkem dost na to, abychom spanilou jízdou kolem klubu ukončili letošní motorkářskou sezónu. Ve vedení byli samozřejmě motorkáři, kteří se přijeli nejen pochlubit se svými miláčky, ale také pomoc při organizaci akce pro děti. Akci pořádal klub Variant ve spolupráci s naším sdružením. Pro děti byly připravené soutěže - první pomoc, písemný test, rychlostní soutěž na motorkách a kolech. Na konci akce každý účastník obdržel malý dárek jako pozornost a řidičský průkaz.

Drakiáda

Datum: 10.10.2010, Místo: vedle hřiště Babice, Popis: Dne 10.10. 2010 jsme pořádali Drakiádu u fotbalového hřiště. Tentokrát nám hezké počasí přálo až moc, protože větru byl nedostatek, ale sluníčko svítilo krásně do podzimní přírody. Účast dětí byla hojná a každý si přinesl draka, kterého se pokusil pustit do výšky. U menších dětí se zapojili především rodiče, což nás těšilo, a draka se jim opravdu podařilo pustit po větru. Po vyhlášení soutěží se celé rodiny pustili do boje o prvního létajícího draka. Děti dostaly sladké odměny. Na drakíádu jsme také přizvali modeláře, kteří po dracích pustili do vzduchu své modely. Proletěli s nimi nad fotbalovým hřištěm a děti byly nadšené. Jelikož přeci jen začalo trochu více foukat, nemohli s modely létat dlouho. Drakiáda se určitě vydařila - nakonec i počasím…

Yamaha

Datum: 15.9.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Ukázková hodina Yamahy - ukázková hodina pro děti do 18 měsíců a do 4 let proběhla 15.9 od 9:30 v hasičárně. Lekce v Babicích budou probíhat pouze za předpokladu, že se naplní 2 kurzy. Minimální počet dětí v jednom kurzu je 10.

Loučení s létem

Datum: 28.8.2010, Místo: Babice hřiště, Popis: Loučení s létem - v sobotu 28. 8. jsme v Babicích na fotbalovém hřišti pořádali 1. ročník celodenní akce pro děti i dospělé „Loučení s létem“. Název této akce byl opravdu na místě, protože dopoledne občas sprchlo, odpoledne bylo oblačno a teplotní stupně odpovídaly odeznívajícímu létu. Naštěstí jsme byli vybaveni přístřešky, velkým stanem, teplým občerstvením a dobrou náladou, takže akce probíhala úspěšně i za nepříznivého počasí. Na programu bylo dopolední divadélko pro děti, odpoledne pak soutěže pro děti, probíhala celodenní vědomostní soutěž pro rodiny, nohejbalový turnaj, ukázky s dobrovolnými hasiči, vyhlášení vítězů a večerní zábava, kde hrála skupina PRO-VAS a skupina ARENA. Ceny pro děti i dospělé byly rozdány a některé i snědeny :-), jelikož byly věnovány do soutěží dva krásné dorty. Těšíme se zase za rok na 2. ročník. Děkujeme sponzorům za podporu a uskutečnění této akce.

Žernovka

Datum: 12.6.2010, Místo: Babice - Žernovka, Popis: Cesta na Žernovku za koníkem - v sobotu 12.6.2010 jsme se vydali na další z výletů, tentokrát s tématem \"cesta za koníkem\". Počasí nám přálo, děti s nadšením plnily nachystané úkoly cestou za koníkem. Na konci cesty je čekaly drobné odměny a projížďka na ponících, kde Vám poníka půjčí a vy si ho vodíte sami s dítětem. Zapůjčili i velkého koně pro dospěláky – úžasné. Pak jsme se vydali posilnit do nedaleké restaurace na výtečný oběd. Tento výlet určitě ještě zopakujeme, takže kdo budete chtít – přidejte se k nám!!

Středa herna

Datum: 19.5.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Středeční herna a cvičení

Výlet Doubek

Datum: 2.5.2010, Místo: Babice - Doubek, Popis: Cesta lesem do Doubku - i přes nepříznivé počasí jsme se 2.5.2010 sešli v docela hojném počtu. Děti vyrazily na cestu označenou fáborky a plnily úkoly, které nacházely. Na konci cesty našly poklad a něco sladkého na zub. V Doubku jsme zavítali na místní hřiště, tam si děti ještě pohrály. Pak jsme navštívili místní restauraci, kde se podával oběd. Výlet byl vydařený a již se těšíme na další, cestu za koníkem.

Čarodějnice

Datum: 30.4.2010, Místo: na návsi před OÚ Babice, Popis: Oslava čarodějnic v Babicích - ve spolupráci s hasiči jsme přichystali na čarodějnický slet soutěže pro děti. Účast dětí byla nečekaná a tak ceny za splněné úkoly jen frčely. Hasiči si připravili soutěže s hasičskou výbavou a předvedli zapálení a uhašení papírového domku. Májku se za pomoci těžké techniky podařilo postavit a i přes noc uhlídat, dokonce u náměstí stojí i nadále. Akce byla velice podařená a všem děkujeme za účast a dobrovolný příspěvek.

Středa herna

Datum: 28.4.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Středeční herna a cvičení

Dětský karneval

Datum: 6.3.2010, Místo: restaurace U rybníků v Březí, Popis: Dětský karneval - přesto, že se nám opět vrátila zima, účast na karnevalu byla vysoká. Za symbolické vstupné (20,-Kč pro dospělé) si děti užily soutěží, cen, balonků, frkaček, hudby a vystoupení kejklíře na chůdách. Žádné dítko nezůstalo bez odměny. Vyhlášení nejlepších masek přišla podpořit i paní starostka obce Babice, která se na organizaci karnevalu i finančně podílela. Ceny za první místo věnovala cukrárna Doubravčice, a tak se malí výherci ve dvou kategoriích (0-5let a 6 a více), mohli mlsně olizovat. Bez cen nezůstalo ani 2. a 3. místo. Oceněné byly i kreativní masky dospělých. Bavily se děti, ale i dospělí a díky DJ Bobo (jak byl nazván kejklířem) se tancovalo ve všech věkových kategoriích. Myslíme, že karneval se opravdu vydařil a budeme se těšit na zopakování v příštím roce.

Středa cvičení

Datum: 3.3.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Cvičíme s Evou

Keramika

Datum: 2.3.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Keramika pro děti

Duplohraní

Datum: 17.2.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Lego Duplo - na středeční setkání 17.2.2010 bylo na programu Duplo hraní ve spolupráci s internetovým bazarem dílků a stavebnic Lego Duplo www.bazarky.cz/legoduplo. Program uvítali všichni, kdo mají rádi Lego Duplo nebo zatím zvažovali jeho pořízení. Celé dopoledne bylo k dispozici spoustu kostek, destiček, panáčků, zvířat, dopravních prostředků, zeleně, nábytku a dalších částí, o kterých se spoustě účastníků ani nesnilo. Během dopoledne byla také možnost si zakoupit jak celé sady Dupla, tak pouze jednotlivé kostičky. Akce se zdařila a všichni účastníci ocenili možnost si vyzkoušet danou hru.

Ještě žádný komentář.