FOTOGALERIE 2010

Vánoční setkání

Datum: 19.12.2010, Místo: před OÚ Babice, Popis: I přes velmi chladné počasí dorazilo před OÚ Babice celkem velké množství jak dětí, tak dospělých. Pro děti tu byl připraven teplý jablíčkový nápoj a čaj, pro dospělé svařák nebo grog. Ochutnali jsme první vánočky, perníčky a vyhodnocovali štrůdl, což bylo velmi těžké pro hodnotící. Sešlo se na 12 soutěžících, takže ochutnat kousek od každého bylo celkem náročné pro každého návštěvníka. Nakonec jsme vítězku odměnili lahví sektu. Nechyběly prskavky, zpívání vánočních koled za doprovodu kytary, sladké odměny pro děti a zvonění na Ježíška. Děkujeme obci Babice za finanční podporu, díky které mohla být tato akce uspořádána a již se těšíme na další ročník.

Adventní věnce

Datum: 24.11.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Na dnešním večeru se sešly maminky všech věkových kategorií. Jelikož se blíží advent, cílem bylo vyrobit dekoraci pro toto předvánoční období. Babický drak zajistil větve z jehličnanů a různé ozdoby. Spoustu dekorace si přinesly i maminky sami. Tentokráte bez lektorky, ale s chutí a tvořivostí sobě vlastní jsme si každá odnášela domů nejen adventní věnec, ale také ostatní dekoraci ke schránkám na dopisy, na dveře, ploty, do vázy apod. Na naše výtvory se můžete podívat ve fotogalerii a případně se jimi i inspirovat. Věříme, že večer byl pro každého přínosný a těšíme se na další tvořivé setkání.

Lego Duplohraní

Datum: 3.11.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Středeční hernu jsme si zpestřili Duplohraním. Děti měli možnost sestavit různé modely, pohrát si s Duplo zvířátky a výrobek nebo díl, který se jim líbil, mohli rodiče na místě zakoupit.

Halloween

Datum: 31.10.2010, Místo: restaurace Variant, Popis: V neděli 31. 10. 2010 jsme sezvali všechna strašidla na oslavu Halloweenu do Variant clubu. Schůzka byla ve tři a strašidla se začala scházet. Postupně tak dorazili různí čarodějové a čarodějky, upíři, duchové, rytíři bez hlav, pavoučí paní a další masky. Odpoledním programem všechna strašidla provázel Klaun a soutěžilo se o drobné ceny. Děti i rodiče ochutnaly připravené občerstvení – uřezané prsty, dýňová kolečka a čokoládový hřbitov. V závěru programu se vyhlásily nejhezčí masky, které byly odměněny, a nejlepší maska získala cenu k snědku – dort ve tvaru dýně. Vítěz se o cenu podělil s ostatními strašidly. V podvečer jsme program ukončili lampionovým průvodem na náměstí, kde jsme všem strašidlům popřáli pokoj v duši a ty se rozletěly do svých příbytků.

Motorkáři

Datum: 16.10.2010, Místo: restaurace Variant, Popis: V sobotu 16.10. 2010 se nás před Variantem sešlo celkem dost na to, abychom spanilou jízdou kolem klubu ukončili letošní motorkářskou sezónu. Ve vedení byli samozřejmě motorkáři, kteří se přijeli nejen pochlubit se svými miláčky, ale také pomoc při organizaci akce pro děti. Akci pořádal klub Variant ve spolupráci s naším sdružením. Pro děti byly připravené soutěže - první pomoc, písemný test, rychlostní soutěž na motorkách a kolech. Na konci akce každý účastník obdržel malý dárek jako pozornost a řidičský průkaz.

Drakiáda

Datum: 10.10.2010, Místo: vedle hřiště Babice, Popis: Dne 10.10. 2010 jsme pořádali Drakiádu u fotbalového hřiště. Tentokrát nám hezké počasí přálo až moc, protože větru byl nedostatek, ale sluníčko svítilo krásně do podzimní přírody. Účast dětí byla hojná a každý si přinesl draka, kterého se pokusil pustit do výšky. U menších dětí se zapojili především rodiče, což nás těšilo, a draka se jim opravdu podařilo pustit po větru. Po vyhlášení soutěží se celé rodiny pustili do boje o prvního létajícího draka. Děti dostaly sladké odměny. Na drakíádu jsme také přizvali modeláře, kteří po dracích pustili do vzduchu své modely. Proletěli s nimi nad fotbalovým hřištěm a děti byly nadšené. Jelikož přeci jen začalo trochu více foukat, nemohli s modely létat dlouho. Drakiáda se určitě vydařila - nakonec i počasím…

Yamaha

Datum: 15.9.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Ukázková hodina Yamahy - ukázková hodina pro děti do 18 měsíců a do 4 let proběhla 15.9 od 9:30 v hasičárně. Lekce v Babicích budou probíhat pouze za předpokladu, že se naplní 2 kurzy. Minimální počet dětí v jednom kurzu je 10.

Loučení s létem

Datum: 28.8.2010, Místo: Babice hřiště, Popis: Loučení s létem - v sobotu 28. 8. jsme v Babicích na fotbalovém hřišti pořádali 1. ročník celodenní akce pro děti i dospělé „Loučení s létem“. Název této akce byl opravdu na místě, protože dopoledne občas sprchlo, odpoledne bylo oblačno a teplotní stupně odpovídaly odeznívajícímu létu. Naštěstí jsme byli vybaveni přístřešky, velkým stanem, teplým občerstvením a dobrou náladou, takže akce probíhala úspěšně i za nepříznivého počasí. Na programu bylo dopolední divadélko pro děti, odpoledne pak soutěže pro děti, probíhala celodenní vědomostní soutěž pro rodiny, nohejbalový turnaj, ukázky s dobrovolnými hasiči, vyhlášení vítězů a večerní zábava, kde hrála skupina PRO-VAS a skupina ARENA. Ceny pro děti i dospělé byly rozdány a některé i snědeny :-), jelikož byly věnovány do soutěží dva krásné dorty. Těšíme se zase za rok na 2. ročník. Děkujeme sponzorům za podporu a uskutečnění této akce.

Žernovka

Datum: 12.6.2010, Místo: Babice - Žernovka, Popis: Cesta na Žernovku za koníkem - v sobotu 12.6.2010 jsme se vydali na další z výletů, tentokrát s tématem \"cesta za koníkem\". Počasí nám přálo, děti s nadšením plnily nachystané úkoly cestou za koníkem. Na konci cesty je čekaly drobné odměny a projížďka na ponících, kde Vám poníka půjčí a vy si ho vodíte sami s dítětem. Zapůjčili i velkého koně pro dospěláky – úžasné. Pak jsme se vydali posilnit do nedaleké restaurace na výtečný oběd. Tento výlet určitě ještě zopakujeme, takže kdo budete chtít – přidejte se k nám!!

Středa herna

Datum: 19.5.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Středeční herna a cvičení

Výlet Doubek

Datum: 2.5.2010, Místo: Babice - Doubek, Popis: Cesta lesem do Doubku - i přes nepříznivé počasí jsme se 2.5.2010 sešli v docela hojném počtu. Děti vyrazily na cestu označenou fáborky a plnily úkoly, které nacházely. Na konci cesty našly poklad a něco sladkého na zub. V Doubku jsme zavítali na místní hřiště, tam si děti ještě pohrály. Pak jsme navštívili místní restauraci, kde se podával oběd. Výlet byl vydařený a již se těšíme na další, cestu za koníkem.

Čarodějnice

Datum: 30.4.2010, Místo: na návsi před OÚ Babice, Popis: Oslava čarodějnic v Babicích - ve spolupráci s hasiči jsme přichystali na čarodějnický slet soutěže pro děti. Účast dětí byla nečekaná a tak ceny za splněné úkoly jen frčely. Hasiči si připravili soutěže s hasičskou výbavou a předvedli zapálení a uhašení papírového domku. Májku se za pomoci těžké techniky podařilo postavit a i přes noc uhlídat, dokonce u náměstí stojí i nadále. Akce byla velice podařená a všem děkujeme za účast a dobrovolný příspěvek.

Středa herna

Datum: 28.4.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Středeční herna a cvičení

Dětský karneval

Datum: 6.3.2010, Místo: restaurace U rybníků v Březí, Popis: Dětský karneval - přesto, že se nám opět vrátila zima, účast na karnevalu byla vysoká. Za symbolické vstupné (20,-Kč pro dospělé) si děti užily soutěží, cen, balonků, frkaček, hudby a vystoupení kejklíře na chůdách. Žádné dítko nezůstalo bez odměny. Vyhlášení nejlepších masek přišla podpořit i paní starostka obce Babice, která se na organizaci karnevalu i finančně podílela. Ceny za první místo věnovala cukrárna Doubravčice, a tak se malí výherci ve dvou kategoriích (0-5let a 6 a více), mohli mlsně olizovat. Bez cen nezůstalo ani 2. a 3. místo. Oceněné byly i kreativní masky dospělých. Bavily se děti, ale i dospělí a díky DJ Bobo (jak byl nazván kejklířem) se tancovalo ve všech věkových kategoriích. Myslíme, že karneval se opravdu vydařil a budeme se těšit na zopakování v příštím roce.

Středa cvičení

Datum: 3.3.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Cvičíme s Evou

Keramika

Datum: 2.3.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Keramika pro děti

Duplohraní

Datum: 17.2.2010, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Lego Duplo - na středeční setkání 17.2.2010 bylo na programu Duplo hraní ve spolupráci s internetovým bazarem dílků a stavebnic Lego Duplo www.bazarky.cz/legoduplo. Program uvítali všichni, kdo mají rádi Lego Duplo nebo zatím zvažovali jeho pořízení. Celé dopoledne bylo k dispozici spoustu kostek, destiček, panáčků, zvířat, dopravních prostředků, zeleně, nábytku a dalších částí, o kterých se spoustě účastníků ani nesnilo. Během dopoledne byla také možnost si zakoupit jak celé sady Dupla, tak pouze jednotlivé kostičky. Akce se zdařila a všichni účastníci ocenili možnost si vyzkoušet danou hru.

Ještě žádný komentář.
  • Sponzoři 2020

  • Jsme členy

  • SPOLUPRACUJEME

  • Archivy