FOTOGALERIE 2011

Mikulášská besídka 2011

Datum: 5.12.2011, Místo: Variant-club, Popis: Letos jsme se rozhodli uskutečnit místo obcházení domů Mikulášskou besídku pro děti v restauraci Variant-club. Také proto, abychom Mikulášovi, andělovi a čertům ušetřili běhání od domu k domu a dětem dali možnost užít si Mikuláše společně a být si vzájemnou oporou. Početná nebeská návštěva se dostavila na místo, kde vypustila čerty mezi děti, které pak nebyly k utišení. Naštěstí Mikuláš s andělem čerty srovnali a děti netrpělivě čekaly na vyzvání Mikulášem, který četl jména z knihy hříchů k převzetí balíčku sladkostí. Také pokárání a následně i pochvaly se dočkaly. Přesto, že prostory vysokým počtem účastníků byly poněkud stísněné, doufáme, že všichni spokojeně odcházeli domů. Třeba je na příští rok zavoláme do divadla v Open Gate.

Vánoční dekorace 2011

Datum: 24.11.2011, Místo: Hasičárna Babice

Duplohraní podzim 2011

Datum: 9.11.2011, Místo: herna v Open Gate, Popis: Lego Duplo - ve spolupráci s internetovým bazarem dílků a stavebnic Lego Duplo www.bazarky.cz/legoduplo.

Drakiáda

Datum: 23.10.2011, Místo: hřiště Babice, Popis: v neděli 23. 10. jsme pořádali pro místní nadšence drakiádu na hřišti. I když to po ránu vypadalo, že bude opět krásně a ani lísteček se nehnul, přeci jen si dalo počasí říct a do odpoledne se „příjemně“ zkazilo a začalo foukat. Všem, kteří se dostavili, se podařilo draky vypustit do výšek a soutěžit tak o nejvýše vypuštěného draka, nejhezčího draka a nejdéle létajícího draka. Kategorii o prvního draka zabořeného do stromu jsme neměli, ale opravdu se podařilo jednoho draka „zaparkovat“ do větví nedalekých stromů. Nakonec jsme vyhlásili v každé kategorii 3 nejlepší místa, děti dostaly drobné odměny a sladkosti. Možná jsme měli udělat i kategorii pro rodiče, ty se do pouštění pustili kolikrát s větším zápalem než děti. Tak zase za rok naviděnou.

Ostrov objevů

Datum: 21.9.2011, Místo: herna v Open Gate, Popis: Ostrov objevů je unikátní program pro děti od 1 do 3 let, jehož cílem je povzbudit děti k citovému, fyzickému a sociálnímu vývoji, procvičovat jazykové dovednosti a schopnost koncentrace za použití multismyslových podnětů.

Loučení s létem II.

Datum: 27.8.2011, Místo: Babice hřiště, Popis: Loučení s létem II. - na sobotu 27. 8. jsme pro děti a dospělé připravili celodenní program s tématem“ Hurá zpátky do školy“. Dopolední program patřil dětem, kdy děti přijel pobavit klaun Mireček a jeho pomocníci. Počasí nám moc nepřálo, takže klaun vzal děti pěkně do tance, aby jen neseděly a písničky jim k tančení pouštěl DJ. Dospělí se zapotili u vědomostní soutěže s otázkami ze školních lavic, anebo se mohli zahřát při nohejbale, kde se sešlo 5 družstev. Odpoledne pak byla pro děti nachystaná opičí dráha s názvem průlet školou, nechyběl skákací hrad a písničky. Hasiči přijeli na odpolední program, kde dětem nachystali sestřel petlahve hadicí a naučný koutek ohledně vybavení a oblečení hasiče. Nechybělo ani poučení o ohni, jak se ho vyvarovat a jak se zachovat, když už oheň vidíme. Nakonec pro děti udělali kopec ekologické pěny, ve které se mohly prohánět. Pěna měla u dětí i dospělých veliký úspěch. Na závěr byli oceněni vítězové vědomostní soutěže a nohejbalu. Děti dostávaly ceny průběžně během dne. Jelikož začalo odpoledne docela hodně pršet, nezbylo nám než akci ukončit, vše narychlo zabalit a večerní kapela Náhodná sešlost nám zahrála v místní restauraci Variant. Všem děkujeme a těšíme se na další III. ročník.

Babická veselá náves

Datum: 15.5.2011, Místo: náves Babice, Popis: Babická veselá náves

Herna 11 květen 2011

Datum: 11.5.2011, Místo: Babice, Popis: návštěva farmy v Open Gate

Pálení čarodějnic

Datum: 30.4.2011, Místo: na návsi před OÚ Babice, Popis: Oslava čarodějnic v Babicích - 30.4. se Babický drak zúčastnil pálení čarodějnic v Babicích u Říčan, pořádaného SDH Babice. Program začal v 16:00 stavěním májky, poté se pozornost upřela na malé čaroděje a čarodějky. Byla pro ně připravena spousta soutěží, ve kterých mohli vyhrát sladké a věcné odměny. Ti v maskách dostali limonádu zdarma. Hasiči vyhlásili soutěž o nejlépe sestavený papírový model, který dostali všichni účastníci k dispozici. Podrobnosti najdete na http://706rthp.webnode.cz/. Vyhodnocení soutěže proběhne na akci Loučení s létem 27.8. 2011 pořádanou Babickým drakem. Vrcholem programu pak bylo uhašení hořícího domečku za asistence hasičů. V 19 hod byla zapálena vatra a byla vyhlášena nejlepší maska malých čarodějů. Potom už začala zábava pro starší, hrála živá hudba, prodávaly se grilované a uzené dobroty a pivo. Dobrou náladu nezkazil ani večerní déšť. Věříme, že se nejen na této akci budeme spolu s hasiči opět podílet.

Duplohraní 2011

Datum: 6.4.2011, Místo: herna v Open Gate, Popis: Lego Duplo - ve spolupráci s internetovým bazarem dílků a stavebnic Lego Duplo www.bazarky.cz/legoduplo.

Středa herna 23. březen

Datum: 23.3.2011, Místo: nové prostory v Open Gate, Popis: Středeční herna 9:30-14:00.

Jarní tvoření

Datum: 17.3.2011 od 20:00 hod, Místo: Variant club, Popis: Kurz pletení věnečků z papírových ruliček. Vytvořte si tak svůj výrobek s jarní tématikou. Pletení z papírových ruliček je levnější varinta pletení z proutí. Může se uplést jakýkoliv výrobek (viz. foto), metoda je velmi jednoduchá.

Masopust

Datum: 5.3.2011 od 08:30 hod, Místo: Babice, Popis: V Babicích dlouho Masopust nebyl, obnovit tuto tradici byla tedy pro kulturní výbor zastupitelstva Babic výzva. Díky podpoře občanského sdružení Babický drak a SDH Babice jsme se v sobotu 5. 3. 2011 za chladného slunečného rána sešli na návsi před Obecním úřadem. Připraven byl harmonikář s dobrým repertoárem, nechyběla ani kobyla, medvěd, pestrobarevný masopust, ženich s nevěstou, obávaná smrtka, Turci, čertice, rázná cikánka, terorista a další. Masopust vyzval paní starostku o schválení průvodu a po deváté hodině ranní jsme se vydali na masopustní trasu od návsi směr Bezchlebí, Babičky a Mlejnsko. Na průvod jsme byli vybaveni koblihami, nechyběly boží milosti, sladkosti pro děti a další tekuté občerstvení. Kde nás přijali s radostí a otevřenými vraty, tam jsme pobyli, ženich či nevěsta vzali do kola domácí a občerstvení na posílenou jsme se nebránili. Po navrácení masopustního veselí na náves jsme znaveni setnuli strhanou kobylu a znovuvzkřísili slivovicí. Rádi bychom všem zúčastněným poděkovali za úžasné masky, podporu přihlížejících v průvodu, těm co otevřeli a vpustili naše masopustní veselí dále, všem kteří přispěli občerstvovacími zastávkami k hladkému, nasycenému a povzbuzenému průvodu masopustu a všem, kteří přispěli malými příspěvky. Doufáme, že i napřesrok bude tradice zachována v hojném počtu masek, zastávek a přihlížejících. Tak díky všem, kdo měli chuť a nebáli se do toho jít.

Dětský karneval

Datum: 6.2.2011 od 14 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Rok se s rokem sešel a byl tu již druhý ročník dětského karnevalu. Tentokráte ve spolupráci se ZŠ v Open Gate, která pro všechny zajistila občerstvení v divadle, představila se zazpíváním školní hymny a také přispěla dárky do tomboly. Nechyběl náš známý kejklíř a DJ p. Krupka, z loňska známý jako DJ Bobo, pro děti byly připravené soutěže, spousta balónků, frkaček a dárků. Vyhodnoceni byli nejlepší tanečníci, nejoriginálnější masky a nejspocenější maska. Taneční umění nám předvedly děti navštěvující kurz Tanečky pro malé šikuly, další taneční kreace předvedly děti ze ZŠ a navštívit nás také přišla paní starostka obce Babice. Děkujeme tímto všem sponzorům - HP Susan s.r.o., obec Babice, Cukrárna Doubravčice, Husqvarna Česko s.r.o a všem účastníkům za dobrovolný příspěvek do kasičky a těšíme se na setkání s Vámi na další akci.

Tanečky pro malé šikuly

Datum: 1.2.2011, Místo: tělocvična v Open Gate, Popis: Pohybové hry se zaměřením na tancování vždy v úterý 15-16h.

Středa herna - nové prostory

Datum: 19.1.2011, Místo: nové prostory v Open Gate, Popis: Středeční herna 9:30-14:00.

Ještě žádný komentář.
  • Sponzoři 2020

  • Jsme členy

  • SPOLUPRACUJEME

  • Archivy