FOTOGALERIE 2014

Herna BESIP

Datum: 16. 12. 2014, Místo: herna v Open Gate, Popis: V herně RC každý účastník obdržel reflexní prvek, proběhla krátká přednáška o bezpečnosti pohybu po komunikacích. V herně funguje informační koutek „Buďte vidět“ .

Vánoční setkání 2014

Datum: 14.12.2014, Místo: náves Babice, Popis: Vánoční atmosféru si opět přišlo užít spousta obyvatel obce Babice. Akci pořádá OÚ Babice ve spolupráci s Babickým drakem. Děti pověsily ozdoby na stromeček, zapálily prskavky a za doprovodu hudby (basa a kytara) si zazpívaly koledy. Připraven byl tradiční svařák pro dospělé a horké jablíčko pro děti. Soutěž o nejlepší štrůdl si i letos našla svoji vítězku. Gratulujeme. Děkujeme muzikantům a všem dobrovolníkům za pomoc s organizací a přípravami.

Cvičení rodičů s dětmi

Datum: 12.12.2014, Místo: tělocvična v Open Gate, Popis: Cvičení rodičů s dětmi v roce 2014/2015 probíhá každý pátek od 16:00 v tělocvičně v Open Gate.

Mikuláš 2014

Datum: 5.12.2014 od 17 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Po loňském úspěchu dorazil Mikuláš letos opět do divadla v Open Gate. Formou divadelního vystoupení se nám představila celá školní třída čertíků přímo z pekla. Byli jsme svědky toho, jak se čertíci učí strašit děti, jak málo dbají na hygienu, ale i toho, jaký mají respekt z Mikuláše. Ten navštívil celou třídu čertíků a za jejich pomoci a pomoci andělů nadělil všem hodným dětem v divadle dárečky. Letos se z knihy hříchů nečetlo, ale pokud se zlobivé děti nepolepší, příští rok vše bude jinak.

BESIP ve školce Dráček Babice

Datum: 3.12.2014 , Místo: MŠ Dráček Babice, Popis: Ve spolupráci se společností BESIP proběhla ve školce beseda na téma bezpečný pohyb po komunikacích. Zástupce společnosti p. Polách děti seznámil s danou problematikou zábavnou formou. Na závěr Spolek Babický drak předal školce reflexní vesty a terčíky, které byly nakoupeny z příspěvku Nadace České pojišťovny. Každé dítko ve školce obdrželo reflexní hvězdičku na zip a reflexní pásku od společnosti BESIP.

Výroba adventních věnců a vánoční dekorace

Datum: 28. 11. 2014, Místo: Hasičárna Babice, Popis: Již tradičně jsme se sešly na osobitou výrobu adventních věnců, věnců na dveře či ozdobenou větvičku pro potěšení. Fantazii se meze nekladly. Zpestřením nám byla krátká beseda o bezpečnosti pohybu po komunikacích, kdy každý účastník obdržel malý reflexní prvek pro bezpečný pohyb po komunikacích.

Předvánoční dílnička a divadlo

Datum: 22.11.2014 , Místo: Divadlo Open Gate, Popis: Od 14h se konala dílnička pro děti. Za pomoci rodičů si děti vytvořily spoustu vánoční dekorace, vánoční ozdoby a ozdobily si perníčky. Po dvou hodinách tvoření dorazilo loutkové divadlo, na které se všichni moc těšili. Představení s vánoční tematikou se všem moc líbilo. Tímto děkujeme obci Babice za finanční příspěvek na divadlo, ZŠ Open Gate za spolupráci a všem dobrovolníkům za pomoc s organizací.

HERA soutěž

Datum: prosinec 2014, Popis: ÚČASTNÍME SE SOUTĚŽE S HEROU, výhrou je finanční podpora na chod rodinného centra.

Vánoční pečení s Herou

Datum: 17.11.2014, Místo: MŠ Babice, Popis: Vánoční pečení s Herou. Děkujeme paní ředitelce, za možnost využít prostor školky pro tuto velmi zdařilou akci.

Lampionový průvod 2014

Datum: 2.11.2014, Místo: Babice, Popis: Trasa vedla ulicí Ke Skále, následně „myší dírou“ do Okružní, přes Mlejnsko směr ulice Za Zrcadlem a následně zpět na náves, kde nás čekalo malé občerstvení.

Slavnostní otevření Babického lesoparku

Datum: 12.10.2014, Místo: Babický lesopark, Popis: Děkujeme všem návštěvníkům slavnostního otevření, díky dobré náladě a pohodě všech se malá slavnost při příležitosti otevření lesoparku pěkně vyvedla a snad jsme všichni odcházeli domů s pocitem příjemně stráveného dopoledne pod sluncem osvícenými korunami stromů. První speciální dík patří slečnám z Honzíkovi cesty, které pro všechny vyrobily krásné dárečky a také Markétě U. za organizaci při výrobě. Druhý speciální dík patří našemu novému loutkovému týmu v skvělém obsazení Kláry Sochorové, Honzy Ujčíka a Michala Klouba. Vaše originální Červená Karkulka byla zlatým hřebem celého dopoledne a sklidila velký zasloužený úspěch nejen u dětí, ale i dospělých. A třetí speciální dík patří určitě Lindě a Kubovi G. za zrození takového skvělého nápadu, také Zuzce J. za převzetí administrace a organizaci k tomuto projektu a ještě všem dobrovolníkům, kteří o víkendech věnovali svůj osobní čas pro dobrou věc. Tímto bychom uzavřeli první etapu lesoparku a budeme se těšit opět příští rok na viděnou u některé z dalších brigád.

Tvoření v herně RC - podzim 2014

Datum: podzim 2014, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Babický lesopark 3

Datum: 16.8.2014, Místo: u památníku za hřištěm v Babicích, Popis: Další kolo brigády v Babickém lesoparku, které proběhlo 16.8. 2014 bylo také velice úspěšné svou účastí dobrovolníků. Sice to nejdříve nevypadalo, že by se někomu chtělo, díky deštivému počasí přijít, ale to se nakonec umoudřilo a lidé začali postupně přicházet. Ještě aby ne, když byl tentokrát připraven k obědu i buřt guláš a plno dalšího občerstvení, aby práce lépe ubíhala. Vznikly tak houpačky pro děti i dospělé, dokončila se opičí dráha, doopravila se závodní dráha, připravil se divadelní koutek a základy na pákové houpačky a probíhaly další méně viditelné práce. Do lesoparku již přibyla Moudrá sova Hlídačka a úžasná závodní formule.

Babický lesopark 2

Datum: 26.7.2014, Místo: u památníku za hřištěm v Babicích, Popis: V sobotu 26.7. proběhla za hojné účasti brigádníků první část přípravy Babického lesoparku. Práce bylo více než dosti a tak se „makalo“ celý den. Byla založena motorkářská dráha se stupínky vítězů. Také několik prvků z opičí dráhy se nám podařilo sestavit.

Sportovní hry

Datum: 25.5.2014, Místo: fotbalové hřiště Babice, Popis: 1. ročník Sportovních her v Babicích.

Veselá babická náves 2014

Datum: 15.6.2014, Místo: náves Babice, Popis: Již 5. ročník této akce. Akci pořádají manželé Havloví za finančního přispění Obce Babice,2R stavební s.r.o. a MAS Říčansko, o.p.s. ve spolupráci se spolkem Babický drak a Open Gate.

Brigáda náves - hřiště

Datum: duben 2014, Místo: náves Babice, Popis: Několik dobrovolníků nám pomohlo zrealizovat rekonstrukci stávajících herních prvků na návsi, materiál plně hradila obec Babice. Všem moc děkujeme. V druhé fázi došlo také k instalaci dvou laviček.

Kurz první pomoci

Datum: 21.2.2014, Místo: kavárna v Open Gate, Popis: Školení první pomoci pro rodiče - speciálně zaměřené na poskytování první pomoci dětem, zahrnující období od narození do období konce školního věku. Součástí výcviku je i nácvik resuscitace dítěte na trenažéru (novorozence a dítěte cca 7 let).

Dětský karneval 2014

Datum: 16.2.2014 od 14 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: V neděli 16. 2. se v Babicích u Říčan konal již pátý ročník oblíbeného dětského karnevalu. Celým odpolednem nás provázel moderátor a bavič „Pan Huba“. Soutěžilo se v kategoriích „0-6 let“, „7 let a více“ a „nejlépe vyšňořená rodina“. V porotě zasedl ředitel ZŠ Open Gate p. Luka, místostarostka obce Babice p. Hušová a nová ředitelka budoucí MŠ Babice p. Šuranská. Udělit ceny nebylo jednoduché, sešlo se velké množství nádherných masek, kde většina byla domácí výroby, což přidalo karnevalu na originalitě. Mezi vítězi se tak objevily masky jako čertíci, dýně, šašek, piráti, víly, princezny, kovbojové, tygr, beruška aj. Cenu za nejlépe vyšňořenou rodinu získala rodina Havlových, kteří se převlékli za úžasné klauny a své role se zhostili natolik, že bavili společně s Panem Hubou všechny zúčastněné. Na vítěze čekal dort z cukrárny Doubravčice. Všechny ostatní masky, které se neumístily v daných kategoriích, byly oceněny malou odměnou za účast a každý tak dostal i něco sladkého na zub. Celé odpoledne se tančilo a soutěžilo, představila se nám nová ředitelka MŠ Babice a paralelně probíhaly testy pro děti z bezpečnosti silničního provozu ve spolupráci s BESIP. Děkujeme za finanční podporu obecnímu úřadu Babice, základní škole Open Gate za báječné pohoštění pro všechny zúčastněné a dobrovolníkům z řad Babického draka za organizaci. Budeme se těšit opět příští rok na viděnou!!

Ještě žádný komentář.
  • Sponzoři 2020

  • Jsme členy

  • SPOLUPRACUJEME

  • Archivy