FOTOGALERIE 2015

Vánoční setkání 2015

Datum: 13.12.2015 , Místo: stará škola, Popis: Letošní vánoční setkání bylo trochu jiné oproti těm loňským. Pořadatelem byla opět obec Babice. Od 14h probíhalo tvoření pro seniory v nové klubovně Babického draka. Poté se všichni přesunuli na náves, kde od 16h začal program. Soutěž o nejlepší štrúdl, popíjení svařáku a horkého jablíčka a letošní novinkou byl živý betlém. Vánoční atmosféru doladily děti ze školky, které nám zazpívaly Vánoční koledy a manželé Vokáčovi s p. Ježem, kteří nám přišli zahrát pro dobrou náladu. Děkujeme všem, kteří se podíleli na pořádání akce.

Brigáda u staré školy

Datum: 6.12.2015 , Místo: stará škola, Popis: Tentokrát šlo o oplocenou část pozemku u budovy staré školy. Pozemek jsme vyčistili a zahrnuli hlínou, aby se prostor srovnal a následně dal na jaře oset novou trávou. Vylepšili jsme tak využitelnost a vzhled tohohle kousku Babic, kromě hostů kavárny a rodičů s malými dětmi, kteří navštěvují naše rodinné centrum, to snad ocení i všichni ostatní, kdo do této zahrady kdy zavítají třeba jen posedět pod korunami stromů.

Mikuláš 2015

Datum: 5.12.2015 od 17 hod, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Již se stalo tradicí, že Mikuláš dorazil do divadla v Open Gate v Babicích. Letošní divadelní vystoupení opět režírovala Klára Sochorová a opět celé vystoupení se setkalo s obrovským úspěchem. Tentokráte malí čertíci za doprovodu těch starších vyrazili na pekelnou návštěvu za Mikulášem, podívat se, jak tam mají hezky uklizeno. Když slíbili s podporou všech dětí v sále, že budou dbát na hygienu a uklízet si také své hračky, Mikuláš nadělil za pomoci andílků a andělů všem hodným dětem v divadle dárečky. Nechyběla ani společná recitace básničky pro Mikuláše.

Vázání adventních věnců

Datum: 26. 11. 2015, Místo: klubovna Babického draka

Předvánoční dílnička a divadlo 2015

Datum: 22.11.2015 , Místo: Divadlo Open Gate, Popis: Od 14h se konala dílnička pro děti. Za pomoci rodičů si děti vytvořily spoustu vánoční dekorace, vánoční ozdoby a ozdobily si perníčky. Letošní novinkou bylo tvoření z papíru a sypání obrázku pískem. Na 17:30 dorazilo divadlo. Letošní představení s vánoční tematikou z počátku vyvolalo trochu pláče u malých dětí, ale nakonec se všem moc líbilo. Tímto děkujeme obci Babice za finanční příspěvek na divadlo, ZŠ Open Gate za spolupráci a všem dobrovolníkům za pomoc s organizací.

Lampionový průvod 2015

Datum: 1.11.2015, Místo: Babice, Popis: V 16:30 jsme se sešli v nové klubovně, kde jsme si vytvořili lampión. V 17:30 jsme vyrazili na cestu Babicema. Trasa vedla ulicí Ke Skále, následně „myší dírou“ do Okružní, přes Mlejnsko směr ulice Za Zrcadlem a následně zpět na náves.

Drakiáda 2015

Datum: 18. 10. 2015, Místo: fotbalové hřiště Babice, Popis: Po déletrvajících deštích nám na Drakiádu naštěstí nepršelo, ale také téměř nefoukalo. Jsme rádi, že i přesto přišlo dost nadšenců s drakem, i když jako pohon draka sloužily častěji rychlé nohy než vítr. Děkujeme za přinesené sladké, všichni jsme si pochutnali, snědlo se vše a snědlo by se i víc :-)

Noc vědců 2015

Datum: 25. 9. 2015, Místo: náves Babice, Popis: V roce 2015 proběhla již po jedenácté po celé České republice Evropská noc vědců. Letos připadla na pátek 25. září. Astronomický kroužek Babice se ve spolupráci s Amatérskou prohlídkou oblohy (sekcí České astronomické společnosti) a spolkem Babický drak pustil do pořádání programu v rámci tohoto dne i v naší malé obci.

Tvoření v herně podzim 2015

Datum: podzim 2015, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Nová herna

OD ZÁŘÍ 2015 MÁME SVOJI KLUBOVNU VE STARÉ ŠKOLE – 1. PATRO

Lesopark - brigáda 21. 6.

Datum: 21. 6. 2015, Místo: u památníku za hřištěm v Babicích, Popis: V neděli 21. 6. od 9h proběhla poslední brigáda - finální usazení tabulí a ostatních prvků, drobné dodělávky. Ve 12 hodin jsme se sešli u pohádky v lesním divadle v Babickém lesoparku v podání Kláry Sochorové a spoluúčinkujících.

Dětský karneval 2015

Datum: 15. 2. 2015, Místo: divadlo v Open Gate, Popis: Již po šesté jsme se sešli v neděli 15. 2. 2015 v divadle v Open Gate na tradičním dětském karnevalu. Celým odpolednem nás provázel náš známý klaun Petr, tentokrát v doprovodu druhého klauna „ kejklíře“. Nechyběla ani hudba, jak k tanci, tak poslechu. Soutěžilo se v kategoriích „0-6 let“, „7 let a více“ a „nejlépe vyšňořená rodina“. Vybrat nejhezčí masky pro porotu letos nebylo vůbec jednoduché, proto si rozhodování ulehčila výběrem masek především domácí výroby. I přes to byla konkurence obrovská. Ocenění si letos odnesly následující masky. V nejmenší kategorii Krakonoš, opravář, tygřice a Spongebob. V kategorii 7 let a více Avatarka, robot, vlkodlak a barokní slečna. Cenu za nejlépe vyšňořenou rodinu získala opět po loňském úspěchu rodina Havlových, tentokráte ve spojení s rodinou Horákových za masku „Adamsova rodina“. Na vítěze čekal dort z cukrárny Doubravčice. Všechny ostatní masky, které se neumístily v daných kategoriích, byly oceněny malou odměnou za účast a každý tak dostal i něco sladkého na zub. V průběhu karnevalu byl v předsálí divadla umístěn koutek „Buďte vidět“ v rámci projektu „Babice bezpečně“, kde ve spolupráci se zástupcem společnosti BESIP probíhala osvěta ohledně bezpečného pohybu po komunikacích. Děti si zopakovaly, jak se mají chovat na komunikacích a pro dospělé byly připraveny k vyzkoušení „opilecké brýle“. Každý úspěšný absolvent minikurzu obdržel reflexní prvek od společnosti BESIP. Na závěr karnevalu každá maska obdržela reflexní zvířátko jako přívěšek od spolku Babický drak v rámci výše uvedeného projektu realizovaného na základě udělení grantu od Nadace České pojišťovny. Děkujeme za finanční podporu obecnímu úřadu Babice, základní škole Open Gate za báječné pohoštění pro všechny zúčastněné a dobrovolníkům z řad Babického draka za organizaci. Budeme se těšit opět příští rok na viděnou!!

Tvoření v herně RC - jaro 2015

Datum: jaro 2015, Místo: herna RC, Popis: Tvoření dětí.

Ještě žádný komentář.
  • Sponzoři 2020

  • Jsme členy

  • SPOLUPRACUJEME

  • Archivy